Volkan’ıma dokunma

A Milli Takım’ın Hırvatistan ile oynadığı maçta protestolara maruz kalan kaleci Volkan Demirel’e camia sahip çıktı, tecrübeli file bekçisine destek mesajları yağdı.

 

Milli Takım-Volkan'ıma dokunma

Fenerbahçe Spor Kulübü:

Sarı-Lacivertli yönetim resmi site aracılığıyla Volkan’ın bir milli maçta ıslıklanmasıyla ilgili olarak, “Milli amaç tektir; rengi de Kırmızı-Beyaz’dır” başlıklı bir yazı yayınladı. Yazının içinde, “Ülkemize yakışmayan bu durumun defalarca daha tekrarlanmaması için artık bir takım önlemlerin alınması zaruridir” denildi.

12numara:

Fenerbahçeli taraftarların internette bir araya geldiği ‘12numara.org’un Volkan Demirel’in fotoğrafını koyduğu giriş sayfasında, “Volkan Demirel’ime dokunma” ve “Aldırma Volkanım” yazıları yer aldı. Sitede, “Dik duruşumuz asaletimizden. Bizde dik durmak, onurunu korumak, Volkan’ına sahip çıkmak aile geleneği” yazılı ifadeye de yer verildi.

Antu.com:

Eski Başkanlardan Ali Şen’in oğlu Metin Şen’in sahibi olduğu Antu.com da giriş sayfasını Volkan’a ayırdı. Sitede, “Volkan, bir söylenenlere bak laf mı diye, bir de söyleyenlere bak adam mı diye”, “Şunu anladık ki bazılarından daha çok Türksün”, “Volkan sen bizim her şeyimizsin” ifadelerini içeren yazılar yer aldı.

Genç Fenerbahçeliler:

Fenerbahçe taraftar gruplarından Genç Fenerbahçeliler de, diğer iki taraftar grubu gibi giriş sayfasını Volkan Demirel’e ayırdı. Konuyla ilgili olarak, “Milli Takım kulüpler üstüdür” başlıklı bir yazı yayınlanırken, Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu aleyhine yapılan küfürler, ıslıklar ve yuhalamaların haksız olduğuna değinildi.

MİNİ YORUM

Her şey 3-0’dan sonra başladı…

Türkiye-Hırvatistan maçında, A Milli Takım’ımızın golünü çekmekle görevliydim. Ancak ilk yarı 2-0 bitince ve Milliler’in kötü oyununu görünce, ikinci yarıda da yerimi değiştirmedim. Yani Hırvatistan ataklarını çekmek için, Volkan Demirel’in bulunduğu kalenin arkasında yer aldım. Volkan’la aramda en fazla 5 metre mesafe vardı.
3-0’a kadar taraftarla Volkan arasında bir gerginlik yaşanmadı. 3-0’dan sonra; Volkan, Modric’in gollük şutunu çıkartınca, arkasında bulunan ve Galatasaraylılar’ın oluşturduğu taraftar grubu, alaycı bir şekilde alkışlayıp ıslıklamaya başladı. Gerilim de böyle başladı. Volkan önce taraftara dönmeden alkışlarla onları protesto etti. Sonrasında da her top geldiğinde Volkan ıslıklanmaya, yuhalanmaya başladı. Bu arada münferit de olsa, küfürler de oluyor ve Volkan bu küfürleri net bir şekilde duyuyordu. Dakikalar ilerledikçe Volkan da söylenmeye başladı. Hırvatistan’ın kullanacağı bir korner öncesi Emre yanına kadar gelerek Volkan’ın elinden tuttu ve “Ne yapıyorsun, kendine gel, maça konsantre ol” dedi. Volkan ise, “Bir şey yaptığım yok, işimi yapıyorum” cevabını verdi.

Volkan bu kornerde top uzaklaştırıldıktan sonra ilk kez yüzünü dönerek, “Ben hepinizden çok milli takım için mücadele ediyorum” dedi ve iki eliyle göğsündeki Ay-Yıldızı gösterdikten sonra taraftar grubunu alkışlarla protesto etti.

Maç bitene kadar Volkan’la taraftar arasındaki sürtüşme devam etti. Volkan devamlı söyleniyor, taraftarlar da onu ıslıklayıp, yuhalıyor, küfrediyordu. Bitiş düdüğüyle birlikte Volkan taraftara dönüp bir şeyler söyler diye bekledim, fakat o arkasına bakmadan sahadan ayrıldı.

 

Kaynak : Fanatik

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s