Daha hızlı Windows için 4 yol!

PC’nizi temizleyip hızlandıracak 4 yazılım!

Windows’unuzu hem temizleyecek, hem de ince ayarlarla hızlandıracak bu 4 aracı sakın kaçırmayın!

Windows’da yüklediğiniz her program, sisteminizin farklı konumlarına birtakım veriler bırakır ve zamanla bu sisteminizin yavaşlamasına neden olur. Genellikle bu programları kaldırmak bile sistemde bıraktığı tüm izleri kaldırmaya yetmez. Dolayısıyla sisteminizi hızlandırmanın en iyi yollarından bir tanesi, onu kapsamlı bir şekilde temizlemektir. Ancak sisteminizi hızlandırmak için sabit diski temizlemekten fazlasını yapabilir, birtakım ince ayarlarla Windows’un performansını artırabilirsiniz. Bu yazımızda her ikisini de yapabilen yazılımları sizlere tanıtacağız.

Avanquest Fix It Utilities 11 Pro (ücretli)

Fix It Utilities, kendini sistem çubuğuna yerleştiriyor. Program içerisinde interneti optimize etmeye yönelik bir ayar, Windows’u hızlandıracak ince ayarlar ve belleği hızlandırdığını iddia eden bir tarama bulunuyor. Program ince ayar için iyi olsa da bazılarına biraz karmaşık gelebilir.

Iolo System Mechanic 10 (ücretli)

System Mechanic, kullanımı kolay ve açıklayıcı arayüzüyle kafanızı karıştırmıyor. System Mechanic, Fix-it Utilities’e göre daha dürüst davranıyor: Programda listenen “sorunlar”, yazılımları kullanma şeklinize bağlı sorunlardan değil, gerçekten bilgisayarınızda mevcut sorunlardan meydana geliyor.

System Mechanic sorunları onarmaya yönelik tam bir denetim sağlıyor. İster “Repair All” düğmesine basarak tüm işi programa bırakabilir, ister onarım bölümleri içinde dolaşarak sorunları tek tek çözebilirsiniz.

System Mechanic’de yer alan bir “araç kutusu” ise araçları kategorilere göre ayırıyor ve bu sayede örneğin sisteminizin performansını artırmak için hangi aracı kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekmiyor.

IObit Advanced System Care Free 3 (ücretsiz)

Advanced System Care Free 3’de her bölümün ne işe yaradığını öğrenmek için biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Bir tarama yaptığınızda kayıt defterinizin 1.000’lerce soruna sahip olduğu sonucunu elde edebilirsiniz. Ancak bu biraz abartı ve programın ayarlarından kaynaklanıyor.

Advanced System Care Free 3 ‘ün avantajı ise işlemcinize göre gereksiz şeyleri kapatmanızda size yardımcı olması. Bir kez tıklamalık “Care” düğmesi ile birçok testi aynı anda çalıştırıp, çözümleri elde edebiliyorsunuz.

Aracın odak noktası, bilgisayarınızın performansı ve onu güvenli bir şekilde temizlemek.

CCleaner (ücretsiz)

CCleaner aslında sisteminizi hızlandırmaya değil, onu temizlemeye yönelik bir araç. Ancak sisteminizi temizlemek de onu hızlandırmanın en iyi yollarından bir tanesidir. Program oldukça temiz bir arayüze sahip ve işini düzgün bir şekilde yapıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s